Czy warto kupić nieruchomość w Hiszpanii?

Własna nieruchomość na Półwyspie Iberyjskim to spełnienie marzeń dla wielu osób. Co najważniejsze, jest to życzenie, które bez problemu można realnie zrealizować. Zakup domu czy mieszkania w Hiszpanii nie jest dzisiaj niczym skomplikowanym. Największym ułatwieniem, jakie pojawiło się przed inwestorami, było wejście Polski do Unii Europejskiej w 2004 roku. To właśnie wtedy przez wszystkimi mieszkańcami unii, otworzyły się możliwości lokowania kapitału we wszystkich krajach, należących do wspólnoty. WorldResidence nieruchomości w Hiszpanii są atrakcyjną inwestycją pod wieloma względami.

Który region Hiszpanii wybrać?

W pakiecie z nieruchomością otrzymujemy przede wszystkim fantastyczną, słoneczną pogodę, plaże, które są niemal na wyciągnięcie ręki, bardzo atrakcyjne i bogate zaplecze o charakterze typowo turystycznym- bary, restauracje, kluby, parki rozrywki

W pakiecie z nieruchomością otrzymujemy przede wszystkim fantastyczną, słoneczną pogodę, plaże, które są niemal na wyciągnięcie ręki, bardzo atrakcyjne i bogate zaplecze o charakterze typowo turystycznym- bary, restauracje, kluby, parki rozrywki. Zanim jednak zdecydujemy się na zakup nieruchomości w Hiszpanii, warto przemyśleć kilka podstawowych kwestii. Jedną z ważniejszych jest wybór lokalizacji. Niezależnie od tego czy kupujemy taki obiekt na własny użytek czy też w ramach inwestycji i późniejszego wynajmu, warto zastanowić się na konkretnym miejscem. Dobrze jest wybrać takie miasto, które oferuje szereg atrakcji. Jeśli chodzi o nieruchomości w Hiszpanii, to najbardziej atrakcyjne wydają się regiony Andaluzji, Walencji, Katalonii czy też Baleary. Decydując się na te destynacje można mieć pewność, że w przypadku wynajmu typowo krótkoterminowego, turystycznego nie będzie najmniejszych problemów z zapewnieniem sobie najemców, są to bowiem bardzo popularne miejsca, do których podróżują ludzie z całego świata.

Cena nieruchomości hiszpańskich


Wiele osób może sądzić, że nieruchomości w Hiszpanii są drogie. Nie jest to do końca prawda. Porównując polski i hiszpański rynek nieruchomości, można nawet pokusić się o stwierdzenie, że nieruchomości w Hiszpanii można kupić znacznie taniej niż mieszkanie czy dom w Polsce, zwłaszcza w atrakcyjnych lokalizacjach. Jeśli chodzi o medianę cenową na rynku nieruchomości w Hiszpanii, to ceny kształtują się na poziomie około 1400 EUR za metr kwadratowy. Nie jest to więc horrendalnie wysoki koszt, zwłaszcza jeśli weźmiemy pod uwagę fakt, że z takiego mieszkania można korzystać przez cały rok, z punktu widzenia inwestora. Bez najmniejszego problemu można również uzyskać w Hiszpanii kredyt hipoteczny, który pozwala na sfinansowanie nawet 70% wartości nieruchomości. Patrząc na potencjalny zarobek, to ten rynek jest na pewno warty uwagi dla wszystkich, którzy chcą bezpiecznie ulokować swój kapitał.