Domy na sprzedaż Hiszpania – co musisz wiedzieć

Domy na sprzedaż Hiszpania – WorldResidence – słysząc to większość z nas ma przed oczami piękny biały budynek, przestronny taras z leżakami i bujną zieleń otaczającą malowniczą osiedle. Taki obraz może stać się rzeczywistością, ale zanim zdecydujesz się na zakup nieruchomości w Hiszpanii, musisz pamiętać o kilku rzeczach.

Gdzie kupić dom w Hiszpanii?

Jeśli szukasz taniego domu w Hiszpanii, najlepiej unikać dużych miast. Duże hiszpańskie miasta, takie jak Madryt i Barcelona, są bardzo nowoczesne, ale mają też zabytkowe budynki. Jednak życie w dużym mieście wymaga wysokiej pensji lub wysokiej emerytury, ponieważ koszty utrzymania są znacznie wyższe niż w innych obszarach. Obszary przybrzeżne Hiszpanii są szczególnie popularne wśród Hiszpanów i obcokrajowców. Są trzy główne zalety: słońce, morze i sangria! Niestety ceny są tam dość wysokie ze względu na przeludnienie w miejscach takich jak Majorka i Costa del Sol. Mimo to jest dość tani w porównaniu z innymi krajami, mieszkając w niektórych częściach hiszpańskiego wybrzeża Morza Śródziemnego, możesz go kupić za około 60 000 euro. Prawdziwa okazja! Jednym z bardzo ciekawych nadmorskich miast w Hiszpanii jest Alicante, gdzie średnia cena nieruchomości to około 130 000 euro, tyle samo co średnia cena w mieście Buñol, niecałe 40 km od Walencji, gdzie znajdują się słynne plantacje pomidorów.

 

Domy na sprzedaż Hiszpania – rynek pierwotny

Kupowanie nieruchomości na rynku pierwotnym w Hiszpanii gwarantuje zminimalizowanie ryzyka, które czasami towarzyszy transakcjom na rynku wtórnym. Jako inwestor powinieneś również wiedzieć więcej o hiszpańskich standardach rozwoju. To nie tylko sztukaterie na ścianie, jak sobie wyobrażamy, że został kupiony od dewelopera w Polsce. Większość deweloperów oferuje częściowe remonty mieszkań – takich jak łazienki i kuchnie, które często są wyposażone w sprzęt AGD. W niektórych przypadkach klienci decydują się na zakup nowych domów i mieszkań, w pełni umeblowanych i gotowych do zamieszkania – ponieważ deweloperzy zaprojektowali je jako tzw. domy pokazowe, które zazwyczaj kosztują najwięcej.

Kupowanie nieruchomości na rynku pierwotnym w Hiszpanii gwarantuje zminimalizowanie ryzyka, które czasami towarzyszy transakcjom na rynku wtórnym

Domy na sprzedaż Hiszpania – rynek wtórny

Rynek wtórny to zupełnie inny produkt. Chcąc kupić nieruchomość na rynku wtórnym, często trzeba rozważyć pełny remont. Dopóki jesteśmy w stanie w pełni wyremontować dane mieszkanie, nie mamy wpływu na jego infrastrukturę. Wynika to z kwestii własności i sprzedaży nieruchomości. Nowe przepisy budowlane w Hiszpanii oraz ciągły wzrost sprzedaży nieruchomości klientom spoza Hiszpanii doprowadziły do podwyższenia standardów wykończenia. W efekcie coraz częściej wybierane są nieruchomości z rynku pierwotnego.

Umowa przedwstępna na zakup domu

Tradycyjną praktyką dla większości agencji w Hiszpanii jest podpisanie umowy przedwstępnej i wpłacenie zaliczki na zakup nieruchomości. W tym celu należy przygotować od 3000 do 6000 euro. Zaliczka jest gwarancją zarówno dla Ciebie, jak i dla sprzedającego. Nie sprzeda nikomu domu i będziesz miał czas na załatwienie wszystkich formalności i formalności. Co więcej, jeśli właściciel danej nieruchomości z jakiegoś powodu zrezygnuje z jej sprzedaży, zobowiązany jest zwrócić klientowi dwukrotność wcześniejszej zaliczki..

Racjonalny zakup dobrze wyselekcjonowanych nieruchomości w Hiszpanii to długoterminowa bezpieczna inwestycja, która może przynieść zwrot na każdym poziomie. Jako właściciel hiszpańskiego domu wakacyjnego możesz go podnająć turystom lub spędzić w nim krótsze wakacje lub całe wakacje. To duży komfort, gdy wybierasz się w swoje ulubione miejsca na świecie jako Ty, unikając zbyt wielu przypadkowych osób w hotelu.